Seçimin en düşük oyunu aldı, Odatv’ye konuştu: 11 bin 824 oyun sırrı… “Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu istedi”

Musul Büyükelçi’si olarak 2014 yılında terör örgütü IŞİD tarafından kaçırılan Öztürk Yılmaz, CHP’den ihracının ardından 20 Temmuz 2020 tarihinde Yenilik Partisi’ni kurdu ve 9 Ağustos 2020 tarihinde partinin genel başkanı seçildi.

14 Mayıs seçimlerinde yarışan Yenilik Partisi, 11 bin 824 oyla seçimin en düşük oy alan partisi oldu.

Yenilik Partisi’nin oy oranı da yüzde 0,02 olarak kayda geçti.

Odatv, seçim sonuçlarını Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’a sordu.

Öztürk Yılmaz, “Bir kere biz yeni bir partiyiz. Parti kongresini yaptıktan sonra Erdoğan’a karşı yaptığım açıklamalar nedeniyle bir ay geçmeden saldırıya uğradım. 3.5 ay hastanede yattım. Deprem oldu, çalışma yapamadık, sadece bir hafta çalışabildik, zaman yoktu.” dedi.

“11 İLDE SEÇİME GİREMEDİK”

Bu süreçte 11 tane ilde YSK tarafından seçime girme noktasında iptal edildiğini ifade eden Öztürk Yılmaz, “Ankara, İstanbul, Adana, Urfa Van, Samsun gibi büyük illerimizde seçimden alıkonduk. Oy pusulalarında yer almadık. YSK’nın uygulaması nedeniyle bu oldu. Bazı kişilerin adli sicillerinde eksik vardı.” diye konuştu.

MEDYA YASAĞI VAR”

Kendisine karşı bir medya yasağı olduğunu ifade eden Öztürk Yılmaz, “Hiçbir kanal göstermedi bizi. Finans açığımız var. Yeni bir partiyiz. Biz bunu bir tanıtım olarak gördük. Mecburen seçime girdik. Partide aday gösterilenlerin adli sicillerinde sıkıntı çıkınca bir ve ikinci sıraya koyacağımız adaylar elendi. Donanımı olmayan bazı adayları mecburen koyduk” ifadelerini kullandı.

“İKİNCİ TURDA KİMİ DESTEKLERSİNİZ”

Öztürk Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda yarışacak Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ikisini de kendisine yakın görmediğini söyledi.

“İKİ KÖTÜ ARASINDA TERCİH YAPMADIM”

Öztürk Yılmaz, “Açık söyleyeyim sayın Erdoğan’ı kesinlikle kendime yakın bulmuyorum. Kılıçdaroğlu’nu da bulmuyorum. Erdoğan da her zulmü yaptı Kılıçdaroğlu da yaptı. İki tane kötü arasında bir tercih yapmadım, yapmayacağım da.” dedi.

“KILIÇDAROĞLU BENİ HAKSIZ YERE ATTI”

Kılıçdaroğlu’nun kendisini partiden haksız ve hukuksuz bir şekilde attığını kaydeden Öztürk Yılmaz, “Babacan’ı, Davutoğlu’nu içine aldı. Bize medya yasağı kondu. Bıçaklandığımda bile haber olmadım. Beni bıçaklayan adam da Erdoğan’ı eleştirdiğim için bıçakladığını söyledi.” diye konuştu.

Öztürk Yılmaz şunları söyledi:

“BENİ ATIP İNCE’Yİ BULDULAR”

2018’de Cumhurbaşkanı aday adaylığımı açıklayacağım zaman beni attılar. Seçimi Tayyip Erdoğan’a teslim etmek için Muharrem İnce’yi buldular.

“ERDOĞAN, KILIÇDAROĞLU’NU İSTEDİ”

Kılıçdaroğlu Erdoğan’ın alternatifi, rakibi değildir. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu aday yaptırmak istedi. Kolay kazanmak için. Ben 2.5 yıldır söylüyordum.

SEÇİMDE HİLE İDDİALARI

Hile olduysa sen niye orada duruyorsun. Neden YSK’yı basmıyorsun. Ben olsam seçilen milletvekillerine talimat veririm YSK’nın oraya yığarım. Hem istemem hem yan cebime koy diyor.

Muhalefetin namusu şerefi varsa hile karıştırıldıysa bu milletvekilleri mecliste olmasınlar. Olay meşruiyet sorunu haline gelir. Türkiye yeniden seçime girer. Hem koltuklarda oturup hem de ikiyüzlülük yapılmaz.

CNN TÜRK’TEN NEDEN AYRILDI

CNN Türk’teki tartışma programlarının müdavimlerinden olan Öztürk Yılmaz, “Ne zamanki teşkilatlar kuruldu, parti kuruldu, CNN Türk’ten ayrıldım, medya yasağı geldi.” dedi.

BIÇAKLI SALDIRGAN NE OLDU

07 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da bulunan özel ofisinde bıçaklı saldırıya uğrayıp yaralanan Öztürk Yılmaz, saldırganın hala tutuklu olduğunu ancak mahkemesinin görülmediğini söyledi.

ERDOĞAN’A MEYDAN OKUMUŞTU

Öztürk Yılmaz, geçtiğimiz yıl kasımda partisinin 1. Olağanüstü Kurultayı’nı gerçekleştirmiş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Çık karşıma” diyerek meydan okumuştu.

Yılmaz, kurultayda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Seninle Musul konusunu açmak istiyorum. Eğer erkeksen şimdi sen karşıma gel. Seninle konuşmak istiyorum Erdoğan. Öyle oradan yandaş basıncılarını alıp, kameraların önünü dizip, uçaklara bindirip, yedirip içirip, rüşvet vererek konuşma. Erdoğan karşıma çık karşıma. Karşıma çık.”

Ben dahil hiçbirimiz tek başımıza iyi şeyler yapmıyoruz. Ama hepimiz büyük bir sevgiyle küçük şeyler yapabiliriz ve birlikte harika bir şey başarabiliriz. Sadece birlikte başarabiliriz.

İletişim

+90 543 586 42 42

bilgi@yenilikpartisi.org.tr

Atatürk Blv. No:231/ 6
Kavaklıdere 06680 Çankaya / ANKARA

Copyright © 2024 Yenilik Partisi. All rights reserved

Paylaş
Bağlantıyı kopyala