Parti’nin Sığınmacılara Dair Politikası Hakkında

Yenilik Partisi, iktidara gelir gelmez Türkiye’nin Suriyelileri bu topraklarda tutup Avrupa’ya göndermeme taahhüdü anlamına gelen 16 Aralık 2013 tarihinde imzalanmış ve 1 Ekim 2014 tarihinde yürürlüğe girmiş bulunan Geri Kabul Anlaşması’nı ‘tak’ diye feshedecektir.

2011 sonrasında Türkiye’ye gelen/getirilen ve Türkiye’nin demografik yapısının bozulmasına ve önemli toplumsal huzursuzluklara sebebiyet veren Suriyeliler,6 ay içerisinde Suriye’ye geri gönderileceklerdir.

Suriyelilerin geri gönderilmesi sürecinde, vatandaşlık verilmiş olanların vatandaşlıkları, çalışma ve oturma izinleri iptal edilecek, edinmiş oldukları taşınmaz varlıklar kamulaştırılarak bedelleri kendilerine ödenecektir.

Yenilik Partisi’nin geri gönderme politikası, “gönüllü” değil, zorunlu olacak ve güvenli bir şekilde ülkelerine geri dönmeleri temin edilecektir.

Benzer şekilde Suriye’den gelen sığınmacıların yanı sıra, Irak, İran, Afganistan ve bazı Afrika ülkelerinden gelenler de zorunlu olarak geldikleri ülkelere zorunlu olarak geri gönderileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Yenilik Partisi Parti Sözcüsü

Doç.Dr. Kemal ÇİFTÇİ

Ben dahil hiçbirimiz tek başımıza iyi şeyler yapmıyoruz. Ama hepimiz büyük bir sevgiyle küçük şeyler yapabiliriz ve birlikte harika bir şey başarabiliriz. Sadece birlikte başarabiliriz.

İletişim

+90 543 586 42 42

bilgi@yenilikpartisi.org.tr

Atatürk Blv. No:231/ 6
Kavaklıdere 06680 Çankaya / ANKARA

Copyright © 2024 Yenilik Partisi. All rights reserved

Paylaş
Bağlantıyı kopyala