Öztürk Yılmaz’ın 16 Nisan referandum öncesi söyledikleri dikkat çekti! Boşuna uyarmadım

Türkiye’de son zamanlarda yaşanan olayların ardından 16 Nisan Referandum öncesinde Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın yapmış olduğu kritik açıklamaların bu yıllara ışık tuttuğu görüldü.

“Bu normal bir referandum değil.” diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Bu anayasadaki 18 madde tarım ve hayvancılıkla ilgili bir madde değil. Bizzatihi cumhuriyetin kalbini çıkarma anayasası bu. Öneri, cumhuriyeti ayaklar altına alıp demokrasiyi ayaklar altında çiğneme anayasası olacaktır. Buna da insanların hayır demesi lazım. Allah’tan başka kimseden korkumuz yok. Bizim bir menfaatimiz yok. Bizim çocuklarımız da bizden öncekiler nasıl yaşadıysa bizden sonra da demokrasi içinde yaşaması için buradayız.” ifadelerini kullandı.

DEMOKRASİYİ BİR KİŞİNİN AYAKLAR ALTINA ALMASINI İSTEMİYORUZ

Biz bir kişiye Türkiye’yi teslim etmek istemiyoruz diyen Genel Başkan Yılmaz, “Demokrasinin bütün kurumlarını tek bir kişinin komutasına vermek istemiyoruz. Demokrasiyi bir kişinin ayaklar altına alıp ezmesini istemiyoruz. Bu bir parti seçimi değil. En başta AKP’lilerin hayır demesi lazım. AKP’lilere gönül vermiş ve milletvekillerine sesleniyorum; çünkü bir kişi ilk sizi tasfiye edecek. ” dedi.

16 Nisan referandumu öncesi kar, yağmur,çamur demeden Anadoluyu karış karış köy köy, kasaba kasaba ve şehir şehir gezen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın kendi ili Ardahan’da hayır oyu çıkartan açıklaması şöyle:

Ben dahil hiçbirimiz tek başımıza iyi şeyler yapmıyoruz. Ama hepimiz büyük bir sevgiyle küçük şeyler yapabiliriz ve birlikte harika bir şey başarabiliriz. Sadece birlikte başarabiliriz.

İletişim

+90 543 586 42 42

bilgi@yenilikpartisi.org.tr

Atatürk Blv. No:231/ 6
Kavaklıdere 06680 Çankaya / ANKARA

Copyright © 2024 Yenilik Partisi. All rights reserved

Paylaş
Bağlantıyı kopyala