Ekrem İmamoğlu’nun Davetli Gazetecilerle Roma Gezisi Hakkında

Sayın İmamoğlu,2027’de İstanbul’da düzenlenecek olan Avrupa Oyunları’nın imza töreni için gittiği “Roma gezisi”ne İBB bütçesiyle 37 gazeteciyi de davet etmiş ve bu durumun “yadırganacak bir tarafı” olmadığını ifade etmiştir.

Bu durumda; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtdışı seyahatlerinde uçağına davet edilen ve masraflarının kamu bütçesinden karşılandığı anlaşılan “iktidar yandaşı” medyaya yönelttiğimiz eleştirilerimiz ne olacaktır.

Sayın İmamoğlu, İBB bütçesini, yani, halkın bütçesini, yandaş gazetecilerle kendi şovu için, kendi çıkarları için kullanmıştır. Bu şekilde, Erdoğan’ın ve bakanlarının devletin imkanlarıyla yaptıkları şovlarından hiçbir farkının kalmadığını, hatta daha muhalefetteyken bu şovu yaparak belediye bütçesini kendi çıkarları için kullandığını ortaya koymuştur. Biz bunu doğru bulmuyoruz ve kesinlikle kınıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.22.05.2024

Yenilik Partisi Parti Sözcüsü

Doç.Dr. Kemal ÇİFTÇİ

Ben dahil hiçbirimiz tek başımıza iyi şeyler yapmıyoruz. Ama hepimiz büyük bir sevgiyle küçük şeyler yapabiliriz ve birlikte harika bir şey başarabiliriz. Sadece birlikte başarabiliriz.

İletişim

+90 543 586 42 42

bilgi@yenilikpartisi.org.tr

Atatürk Blv. No:231/ 6
Kavaklıdere 06680 Çankaya / ANKARA

Copyright © 2024 Yenilik Partisi. All rights reserved

Paylaş
Bağlantıyı kopyala