Kamulaştırma Ve Özelleştirme

Politikamız

Kamulaştırma İdaresi Başkanlığını kuracağız.

• Yabancılara verilen maden işletmeleri, kapatılan veya satılan ilaç fabrikaları, stratejik tarım işletmeleri, yap-işlet-devret modeline göre yapılıp garantiler yüzünden kamu zararına yol açan işletmeleri kamulaştıracağız.
• Yabancılara satılan tarım arazilerini kamulaştıracağız.
• Özelleştirilen şeker fabrikaları, tütün fabrikaları, SEKA fabrikaları, Sümerbank fabrikaları, gübre fabrikaları, Etibank işletmeleri ile strateji açısından ve ekonomik öneme sahip diğer işletmelerin durumunu kamu yaran açısından gözden geçireceğiz ve gerekirse kamulaştıracağız.
• Limanlar, barajlar, havaalanları, şehir hastaneleri, stratejik maden sahaları, vs gibi stratejik yerleri kamulaştıracağız.
• Yabancılara satılan savunma sanayi tesis ve hisselerini kamulaştıracağız.
• Yabancılara satılan Telekomünikasyon ve iletişim şirketlerinin %51,00’i devlet hissesi olarak, %49,00’u geçen hisselerini ise ilgili yan sanayileri ile Kamulaştırma İdaresi eliyle özel sektöre devredeceğiz.
• Üretime devam ettirme taahhüdüyle yapılan özelleştirmelerin sözleşmeye aykırı uygulamalarına son vereceğiz.

Afyon Valisi’nin Belediye Başkanı’nı İfadeye Çağırması Hakkında

Basında yer alan haberlerden; – Irak uyruklu bir kişinin spor salonu açma talebi ile Belediye’nin istediği gerekli evrakları hazırlayıp tamamladığını; ancak, kendisine ruhsat verilmediğini iddia ederek Afyonkarahisar Belediye Başkanı Sayın […]

Detay “Afyon Valisi’nin Belediye Başkanı’nı İfadeye Çağırması Hakkında”

1 Mayıs “Emek ve Dayanışma Günü” ve “Taksim Meydanı”

Başta emekçi yurttaşlarımız olmak üzere, tüm yurttaşlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyoruz. Bir sonraki kutlamaların daha özgür ve daha demokratik bir ortamda olmasını, Türkiye’nin tüm meydanlarının kutlamalara açık […]

Detay “1 Mayıs “Emek ve Dayanışma Günü” ve “Taksim Meydanı””

Öztürk Yılmaz Başkent Ankara’da esnafın derdini dinledi! Millet evine ekmek götürme derdinde!

Ankara’da esnafa ziyaretinde bulunan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, vatandaşların sıkıntılarına ortak oldu. MİLLET EVİNE EKMEK GÖTÜRME DERDİNE DÜŞTÜ Son zamanlarda en fazla darbeyi yiyen esnafın Öztürk Yılmaz’a yaptığı […]

Detay “Öztürk Yılmaz Başkent Ankara’da esnafın derdini dinledi! Millet evine ekmek götürme derdinde!”

Ben dahil hiçbirimiz tek başımıza iyi şeyler yapmıyoruz. Ama hepimiz büyük bir sevgiyle küçük şeyler yapabiliriz ve birlikte harika bir şey başarabiliriz. Sadece birlikte başarabiliriz.

İletişim

+90 543 586 42 42

bilgi@yenilikpartisi.org.tr

Atatürk Blv. No:231/ 6
Kavaklıdere 06680 Çankaya / ANKARA

Copyright © 2024 Yenilik Partisi. All rights reserved

Paylaş
Bağlantıyı kopyala