Kurucular Kurulu

real-estate

Kemal Abdullahoğlu

- Eczacı / Dış Ticaret Uzmanı


Yenilik Partisi Kurucu Üye

Özgeçmişi

Trabzon doğumlu olan Kemal Abdullahoğlu, ilk, orta, lise ve yüksek öğrenimini İstanbul’da tamamlayarak Eczacı ünvanıyla mezun oldu.
Daha sonra İngiltere’de Stafford House College, Princeton College ve London City Üniversitesi'nde önce İngiliz dil ve edebiyatı, sonrasında  lisansüstü eğitimine devam etti. 
Yurda döndükten sonra vatani görevini Türk Hava Kuvvetleri’nde İngilizce eğitmen, tercüman, mütercim olarak Hava Teğmen rütbesiyle tamamladı. 
Akabinde iş hayatında Türkiye’nin önde gelen bazı holdinglerinde üst düzey yöneticilik yaptı. İthalat, ihracat, uluslararası projeler, iç ve dış pazarlama alanlarında çok  sayıda önemli proje yönetti.
Son 10 yıl aktif siyasette yer alan Abdullahoğlu 2010 yılından  Haziran 2020 tarihine kadar Doğru Yol Partisinde önce Genel Başkan Başdanışmanlığı daha sonra Büyük  Kongre seçimiyle  Genel Başkan Yardımcılığı  ve parti sözcülüğü  görevlerine getirildi .
Kemal Abdullahoğlu, son iki seçim  döneminde genel ve yerel seçimlerde Istanbul  milletvekilliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylıklarında  bulundu. 
Evli ve bir erkek evlat sahibi olan Kemal Abdullahoğlu çok iyi düzeyde İngilizce bilmekte olup Cambridge Üniversitesi Proficiency diplomasina da sahiptir.
Kemal Abdullahoğlu ekonomi, tarih, sosyal, kültürel ve toplumsal konularda araştırma ve incelemeler yapmakta ve değişik konularda çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

BİZE KATILIN

* Kişisel bilgileriniz kimse ile paylaşılmamaktadır.

Aşağıdaki bilgileri doldurunuz.